خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

بتن ماده ای بسیار حیاتی و مهم در ساخت هر بنایی است. همانطور که می دانید این ماده همواره برای ما ارزش بسیار بالایی داشته است. در این مقاله ما شما را با بتن، ماده ضروری چسبنده در هر ساخت و ساز آشنا خواهیم کرد. با وبلاگ دانستنی های بتن همراه باشید.

بتن با عملکرد ارتفاع دارای استحکام ،کارایی و دیرندگی ارتفاع است. جایگذاری این بتن آسان است. بتن با کارایی بالا بدون تفکیک فشرده می شود. گیرش و مقاوم شدن آن كند است. این نوع بتن دارای خواص مکانیکی افراخته مدت، نفوذپذیری، تراکم، گرمای هیدراتاسیون، سختی، ثبات حجم و سرمدیت طولانی در محیط های دارای شرایط سخت است.

Image result for Concrete

بتن سبک هوا دار در واقع یکی از بزرگترین دستاوردها در زمینه فن آوری بتن ترفیه بتن هوادار است. این نوع بتن در جایی مصرف می شود که در روی گردان خطر عمل انجماد و ذوب باشد. این نوع بتن با تكثیر و كاهش مواد افزودنی بتن بوجود می آید.

بتن سبک در اصل سنگ دانه های كاربرد شده در بتن سبک خویشاوندی به بتن سنگین ، دارای وزن کمتری هستند. چگالی این بتن 240 تا 1850 kg/m³ است و مقاومت بتن سبک بین 7 تا 40 مگاپاسکال متفاوت است.


تولید سیمان که ماده اصلی چسبندگی در بتن است در سال۱۷۵۶ میلادی در کشور انگلستان توسط «John Smeaton» که مسئولیت ساخت پایه برج دریایی «Eddystone» را بر عهده داشت اول شد و در نهایت سمنت و ساروج پرتلند در سال ۱۸۲۴ میلادی در جزیره ای به همین نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin» به ثبت رسید . مردم کشور ما نیز از سال ۱۳۱۲ با ساخت کارخانه سمنت و ساروج ری با مصرف سیمان خویش شدند و با پیشرفت صنایع کشور ، امروزه در حدود ۲۶ الی ۳۰ میلیون تن سیمان در سال تولید می گردد . با آگاهی مهندسان از نحوه استعمال سمنت و ساروج در کارهای عمرانی ، این ماده جایگاه خودش را در کشورمان پیدا کرد .

و اما بتن اسفنجی... این نوع بتن علاقه به دیگر انواع بتن با میزان کمتری از آب مخلوق می شود و این باعث سرعت تبخیر آب در بتن می شود.

بطور کلی 2 نوع بتن اسفنجی عبارتند از:

  • بتن گازی
  • بتن کفی

Image result for Concrete

بتن گازی یا بتن هوادار اتوکلاو شده که از طریق واکنش های شیمیایی ایجاد می شود و بتن کفی با اضافه کردن حباب های هوای از قبل آماده شده در مواد سیمان ایجاد می شود  و عمل آوری آن به صورت معمولی  می باشد.مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic